Özlem Özen

  Özlem Özen, 12.05.1978’de İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlardan beri müziğe karşı duyduğu aşırı sevgiden dolayı İ.T.Ü konservatuarında şan eğitimini tamamladı. Profesyonel şarkıcılığa İstanbul ve Anadolu’nun en seçkin mekânlarında sahne alarak başladı. 

  TAÇSIZ KRALİÇEYE İTHAF 
  Özlem Özen, ilk albümünü geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz o dönemin en güçlü kadın vokaliolan Bergen’e adadı. Özlem Özen, bunu ses renginin Bergen’e benzemesinden dolayı ve sanatçıya duyduğu hayranlıktan dolayı yaptığını söylüyor. 

  USTALAR DESTEK VERDİ 
  Özlem Özen’in ilk albümü“ Sen Değil misin?” adını taşıyor. İlk solo albümünün müzik yönetmenliğini yıllarca Bergen’e de müzik yönetmenliği yapan Uğur Bayar üstlenirken birçok ünlü şarkıya besteci ve müzisyen olarak imza atan Burhan Bayar ise albümün alt yapılarında bir kez daha müzisyen kimliği ile yer aldı... Özlem Özen’in ,albümünde Acıların Kadını, Dertli Dertli, Eller Aldı ve Sen Değil misin adlı eserler albümün lokomotif şarkıları oldu. Albümde, Uğur Bayar, Burhan Bayar, Metin Aslan gibi değerli bestekârların eserleri de yer aldı. Özlem Özen’in “Elimde Fotoğrafın’’ isimli albümünde ise Elimde Fotoğrafın, Barış Şarkısı, Can Veriyorum, Elimde Fotoğrafın (Remix), Can Veriyorum (Remix) adlı parçalar yer alıyor... Klip yönetmenliğini Erkan Nas’ın üstlendiği “Elimde Fotoğrafın’’ isimli ilk klıbıde önümüzdeki günlerde tüm müzik kanallarında boy gösterecek. Yine albüm ile ılgılı yoğun bir dijital tanımını da planlandı.

  Albümleri

 • Elimde Duran Fotoğrafın
 • Sen Değil misin?